Geoblog.pl    tokee    Podróże    Nowa Zelandia "fuul on" party time 24 h    do stu tysiecy beczek czyl BUNGY Jump

do stu tysiecy beczek czyl BUNGY Jump

Nowa Zelandia
Nowa Zelandia, Queenstown

po prostu na pelnej... masakra...do stu tysiecy beczek rzucilem sie dzis z mostu na rzecze Kawarau w sumie to minelo jak z bata strzelil chyba tylko kilka ulamkow sekundy i juz dotyka sie wody przy wyprostowanej linie, pozniej jednak buja we wszystkich kierunkach i czlowiek juz sam nie wie czy leci w dol czy w bok czy moze wraca do gory jednak po kilku sekundach "karuzela" sie uspokaja i juz widac ponton z dwoma ziomkami , jeden z nich wyciaga drazek w moimi kierunku i karza klasc brode na klacie i juz w lodzi a most widac te 43 metry wyzej , w sumie to wszystko tak szybkie ze jest ciezko jakies wyrazniejsze wspomnienia przytoczyc , poza ta krotko chwila jak sie leci i czuja sie ta swobode przestrzeni, inna niz ta ze skoku spadochronem bo solo i bez zadnego skrepowania , plecaka czy spadochronu tylko ta, nawet nie odczuwalna lina u kostek,ciekawie, bardzo pozytywne przezycie i tylko mozna dorzucic kolejnego plusa dla Queenstown, aha jedna porada jak ktos trafi na promocje dla lokalsow przy ktorej wymagaja dowodu potwierdzajacego nasza lokalnosc ( jak to jeest w Q-town we Farnz wszystko na przyslowiowa " gebe" bylo ) polecam "myk" ktory sam zastosowalem po prostu wbita do banku zmienic adres i poprosic o wydruk z nr. konta , papierek pokazujemy w bazie AJ Hackett( " Station") i zaoszczedzamy 50 % ceny biletu, bede probowal w inych miejscach jak tylko na jakakolwiek promocje trafie, poza tym lekka kicha z pogoda niby ladnie ale wszzedzie ponoc masa sniegu w wyzszych partiach szlakow , takze chyba wyskocze do Dunedin i pozniej moze na poludnie az do Wyspy Stewart
P.S zdjecia za dwa maks trzy dni

Monika M.
Monika M. - 2009-12-01 22:01
suuuper! Respect. Ja po obejrzeniu kilku wypadkow z bungee na youtube, zastanawiam się czy nie wole innych form niepotrzebnego igrania z losem.

tokee
tokee - 2009-12-02 04:31
eee tam , poszukaj filmoof o wypadkach na drogach ;))))) a tak na powaznie to calkiem spoko to byl komercyjny skok takze full safe a co do strachu to sky-dive bardziej siada na psyche

MM
MM - 2009-12-02 08:32
widziałam komercyjny skok, gdzie w momencie jak facet jest tuz nad powierzchnią wody, wyskakuje z niej krokodyl i odgryza mu głowę.... nie było krokodyli w tamtym bajorze czasem? Nie pytałes? :) Ile metrów było z tego mostu w dol?

M
M - 2009-12-02 09:16
oh. Dokladnie 43? Ja mysle o skoku z 90, skad materacyk na dole wyglada na bardzo bardzo malutki... Ciekawe czy sie odwaze i po drugie - nie porobie przy tym w gacie :) Pozdro!

katarzynka cz.
katarzynka cz. - 2010-01-18 13:52
no jest to na mojej liscie rzeczy do zrobienia pozdrowionka z zimowego londynka:)

tokee
Grzesiek Tokarz